Moda Burada Modanbu

Zayıf Görünmenin Yolları

30 Ocak 2015

Biz kızlar her zaman zayıf gözükmek isteriz. Sağlıklı şekilde ideal kilomuza ulaşmaya çalışmalıyız elbette ki fakat bir kaç küçük zayıf görünme hilesini de bilsek fena olmaz bence :) Bu yazımda size zayıf görünmenin yollarından bahsedeceğim. Hadi Başlayalım!!

KURAL 1: VÜCUDUNU TANI!
Bence zayıf görünmeye çalışmak için öncelikle vücudumuzu tanımamız şart. Vücut tipinizi ve vücudunuzda sevip sevmediğiniz yerleri bilmeniz çok önemli. “Vücut Tipim Hangisi” yazısından vücut tipinizi bularak başlayalım. Vücut tipimizi belirledikten ve sevmediğiniz noktaları belirledikten sonra gerisi kolay. Örneğin kollarınızdan mı şikayetçisiniz dirsekte biten elbise ve bluzlar tercih etmelisiniz. Baldırlarınızdan ve basenlerinizden rahatsızsanız sizi daha zayıf gösterecek bol paça pantolonları giymelisiniz.

vücudunu tanı

KURAL 2: DOĞRU KIYAFETLERİ SEÇ!
Etekle başlayalım. Etek boyu zayıf görünmek için çok önemlidir. Çünkü yanlış etek seçimi sizi kilolu gösterebilir. Dizde biten etekleri veya uzun etekleri tercih etmelisiniz.
Pantolon seçiminde diz altında biten kapri pantolonları tercih edebilirsiniz. Ancak pantolon alırken cepli olmasına dikkat edin. Cepsiz pantolonlar kalçalarınızı daha büyük gösterir.
Giydiğiniz kıyafetlerin renklerine ve desenlerine çok dikkat edin. Baştan aşağı tek renk giyinirseniz boyunuzu uzun gösterecek dolayısıyla zayıf görünmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca giyeceğiniz kıyafetlerden büyük şekiller olmamasına ve her zaman boyuna çizgiler taşıyan kıyafetler tercih edin.

doğru kıyafetleri seç (1)

Zayıf Görünmenin Yolları

doğru kıyafetleri seç (3)

KURAL 3: MAKYAJ ÖNEMLİ!
Makyaj yaparken elmacık kemiklerinizin altına koyu tonlarda allık sürmeyi tercih edin. Yüzünüzü daha zayıf gösterecektir. Gözlerinizin üst kapağının dışına siyah göz kalemi sürün. Alt kısmına ise göz kalemi çekmeyin, yoksa gözleriniz daha küçük gözükür. Ayrıca mutlaka kirpiklerinizi kıvırıp maskara sürün.

makyaj önemli (1)

Zayıf Görünmenin Yolları makyaj önemli (2)

KURAL 4: SAÇLARINI TOPLA!
Saçlarınızı tepeden topuz veya at kuyruğu yaparsan yüzünün daha ince ve uzun görünmesini sağlarsınız. Eğer kahkülleriniz varsa kesinlikle yuvarlak fön çektirmeyin. Bu yüzünüzü kilolu gösterecektir.

saçlarını topla (1)

Zayıf Görünmenin Yolları saçlarını topla (2)

KURAL 5: HER ZAMAN YÜKSEK TOPUK!
Yüksek topuklu ayakkabılar sizi daha zayıf gösterecektir. Ayrıca topuklu ayakkabı seçimlerinizde bilekten bağlı olmayan modelleri seçerseniz bacak boyunuzu kesmeyeceği için sizi daha uzun ve zayıf gösterecektir.

her zaman yüksek topuk

KURAL 6: KENDİNE GÜVEN!
Ne olursa olsun ister zayıf ol ister kilolu önemli olan kendinize güvenmeniz… Ne giyerseniz giyin kendinize güvendiğiniz zaman eminim ki size yakışacaktır.

kendine güven

552 kez okundu

<<önceki yazı<<
>>sonraki yazı>>

Zayıf Görünmenin Yolları Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Sosyal Medyada Takip İçin;