Moda Burada Modanbu

Peplum Stili

12 Mayıs 2012

Nedir Bu Peplum?
Peplum aslında ceketin bel kısmına bağlı kısa bir etek parçası görünümüne verilen isim. 19.yüzyılda doğmuş ama 1940’larda çok popüler olmuş. Şimdilerde ise daha çok elbise ve eteklerin bel kısmına monte edilmiş ek bir etek parçası şeklinde kullanılıyor.

Bugün Thierry Mugler, Dolce Gabbana, Givenchy, Marc Jacobs ve daha birçok tasarımcı tarafından gece elbiselerinde peplum kullanılıyor.

Kimler Giysin?

Peplum kalçayı geniş gösterdiği için kesinlikle dar kalçalı bayanlar giysin.Bacakları kalın olmayan ve boyu uzun olan bayanlar giysin.Vücudun ortasında olduğu için vücudumuzu ikiye bölen bir çizgi gibi algılanıyor ve boyumuzu kısa gösteriyor.Eğer dümdüz,kavissiz bir vücudunuz varsa peplum kullanmak belinizi ince gösterebilir.

(vücut şeklinizi bilmiyorsanız bakınız http://www.modanbu.com/sorulariniza-cevaplar/vucut-tipim-hangisi-ne-giysem-kusurlarimi-kapatmis-olurum/)

 

518 kez okundu

<<önceki yazı<<
>>sonraki yazı>>

Peplum Stili Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. ece dedi ki:

  Peplumu çok gördüm ama hiç denemeye fırsatım olmadı güzel gözüküyor ve galiba vücut şeklime de uygun.Kimler giysin bölümünüzü çok beğeniyorum kıyafeti giymeli miyim diye düşünmüyorum okuyorum karar veriyorum.teşekkrler:)

 2. süslü dedi ki:

  ben uzun değilim ama giyemeyecek miyim:((

  • cagri eyuboglu dedi ki:

   kısa mini eteklerle giyebilirsin tatlım ama peplum modeli fazla kabarık olmasın daha kısa gösterir

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Sosyal Medyada Takip İçin;