Moda Burada Modanbu

Hadi Doğal Yöntemlerle Güzelleşelim!

2 Kasım 2012

Cildimize yeteri kadar önem vermiyoruz, makyajımızı yapıp çıkıyoruz. Cilt lekesi mi gördük! Hemen üstüne fondoten, pudra boca ediyoruz. Evet kızlar cildimizin temizliğe ihtiyacı var. Şimdi size kahvaltıda yenecek malzemelerle maske, tonik ve peeling  tarifi vereceğim. O kadar ucuz yani :) ohh parlayacağız ve doğal yöntemlerle güzelleşeceğiz !!

Hadi Doğal Yöntemlerle Güzelleşelim!

Doğal Yöntemler ile Nasıl güzelleşilir?

Yeşil çay ile peeling nasıl yapılır?

 Malzemeler;
– Türk Kahvesi
– Yeşil çay

Dolu dolu 1 çay kaşığı türk kahvesine 2 çay kaşığı yeşil çay ilave edip karıştırıyoruz. Çok bastırmadan cildimize sürüyoruz. Peeling yaptıktan sonra 2 gün kızgın güneşe çıkmıyoruz ve güneş koruyucumuzu eksik etmiyoruz. Haftada 1 uygulanabilir.

Çay ile cilt lekelerine karşı nasıl bir maske yapabiliriz?

Malzemeler;
– Yeşil çay (isteğe göre siyah çay ama yeşil çay önerilir)
– limon
– yoğurt

2 tatlı kaşığı yeşil çayı bir kaseye alıyoruz. 15 dk demlenmiş olacak (siyah çay ise 5 dk). 5- 6 damla limon suyu, üstüne bir tatlı kaşığı dolusu yoğurt koyup karıştırıyoruz.
Maskeyi önce lekeli alanlara sonra tüm yüze uyguluyoruz. 15 dk bekletip soğuk suyla yıkıyoruz. Mutlaka güneş koruyucu kremler kullanıyoruz. Akşam yatmadan önce yapılması tavsiye ediliyor. Daha iyi sonuç alınıyor imiş. Haftada  1 gün uygulanabilir.

Cildi sıkılaştırmak için çay ile tonik nasıl hazırlanır?

Öncelikle yaptığımız toniğin sadece 1 hafta kullanılması ve buzdolabında ağzı kapalı cam bir şişede (kavanozda olabilir) muhavaza edilmesi gerekir. Her hafta yenilemelisiniz.

Malzemeler;
– yeşil çay (siyah çay da olabilir)
– limon
– salatalık

Yeşil çayı 15 dk demledikten sonra (siyah çay kullanacaksanız 5 dk demlenmeli) bir bardağa dolduruyoruz. İçine yarım limonu 2’ye bölerek atıyoruz. İçine kabuklarıyla birlikte doğranmış ya da rendelenmiş yarım limon büyüklüğünde salatalık atıyoruz. Hazırladığımız malzemenin üstünü kapatıp 15 dk beklettikten sonra toniğimiz hazır oluyor. Süzdükten sonra buzdolabına koyup 1 hafta boyunca her gün kullanabilirizz :)

Bu sıvıyı bitmiş tonik şişelerinize doldurup da kullanabilirsiniz.

Ben şimdi bunların hepsini sırayla yapmaya gidiyorum. Önce peeling, çünkü cildimin maskeyi güzelce emmesi için ölü deriden kurtulması lazım. Maskemi yaptıktan sonra toniğimle cildimi sıkılaştırıp kremimi sürüp ders çalışcam. Bi de yeşil çay içersem ohh tamam :p :)

882 kez okundu

Hadi Doğal Yöntemlerle Güzelleşelim! Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. elifnur dedi ki:

    biz yurtta kızlarla toplu maske günü yapıyoruz yüzümüz pamuk gbi oluyo :) Kahveyi denemelisiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Sosyal Medyada Takip İçin;