Moda Burada Modanbu

Fonksiyonel bir gardrop nasıl yapılır?

16 Ağustos 2012

Bu gardrop görüntüsü size de tanıdık geldiyse bu yazımız tam size göre! :)

gardrop

İlk Olarak;

Gardırobunuza temiz bir kağıt yapıştırın.Evden dışarı çıkmadan en beğendiğiniz kombinlerinizi buraya not alın.Kombinlerinizin çoğaldığını göreceksiniz.Bu yöntemin size acil çıkışlarda inanılmaz yardımı olacak.

Şimdi düzenli bi gardrop yaratalım;

1) Temizlik

Yeni bir gardırop oluşturmak için karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey, dolabı temizlemektir. Yıpranmış veya eskimiş olan her şeyinizi,paçaları vs. yerleri kesilecekleri dikilecekleri,küçük kardeşinize ve ya birisine verilecekleri bir kenara ayırın.Uzun süredir giymediğiniz şeyleri nasılsa bundan sonra da giymezsiniz. Onları da dolaptan çıkarın.Kıyın onlara,onları verin :)

2) Temel parçalara odaklanın

En fazla giydiğiniz giysileri bir tarafa ayırın,bunları dolabınızın en kolay ulaşılabilen yerlere yerleştirin.örn.pantolon bölümünde beyaz pantolonu fazla kullanmıyorsanız bunu pantolonlarınızın en altına koyarak pantolon alımlarınızı kolaylaştırabilirsiniz.

gardrop

3) Bedeninize uygun kıyafetler alın

Zayıflarım diye ya da başka bir sebeple bedeninize uygun olmayan bir kıyafeti asla almayın. Elbiseleriniz ne kadar şık ve güzel olursa olsun, o an için işlevsel olmayan bir kıyafet,gardırobunuzda fazlalıklara neden olur.

4) Yaşam tarzınızı düşünün

Yaşam tarzınıza ve işinize uygun bir gardırop oluşturun. Bankacıysanız, çok fazla jean pantolon almak ya da sandalet almak akıllıca olmaz örneğin. Ya da evden çalışılan rahat bir işiniz varsa, bir sürü gökdelen topuk ayakkabıya ne gerek var?  Buna dikkat ederseniz cebinizin de rahatladığını göreceksiniz.

5) Farklı durumlar için farklı parçalar

Sadece resmi kıyafetlerle dolu bir gardırop işlevsel olamayacağı gibi, sadece spor kıyafetlerden oluşan bir gardıropta kullanışlı değildir. Bir arkadaşınızın nişanına,düğününe,partisinde giderken giyebileceğiniz giysileri son güne bırakmayın.Mutlaka bir kaç tane bulundurun.

6) Kişiliğini göster

Kıyafetlere kişisel dokunuşlar ekleyin, deneye-yanıla kendinize özgü bir stil oluşturun. Kimseyi taklit etmeyin. Kıyafetleri kullanış biçiminiz size özgü olsun.Örn. işe giderken boynunuza astığınız şalı,bir gün sade bir pantolonunuzun kemeri olarak,bazen de kıyafetinizi çok sade bulduğunuz bir gün çantanızın sapına bağlayarak kıyafetinize renk katabilirsiniz.Bu tüyolar benden :)Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın…

2.383 kez okundu

Fonksiyonel bir gardrop nasıl yapılır? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Beşevler çilingir dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Sosyal Medyada Takip İçin;