Moda Burada Modanbu

Evde Botoks Nasıl Yapılır?

2 Şubat 2014

Ah keşke 18 olsam derken bir de bakmışız 18 yaşını çoktan geçmişiz. Yavaş yavaş yüzümüzde kırışıklıklar belirmeye başlayacak. Bence her yaşın bir güzelliği var ama yüzümüz biraz daha yavaş yaşlansa hiçte fena olmaz 

İngiliz Güzellik Uzmanı Carole Maggio, sağlıklı bir yüz için, hem acı vermeyen, hem de paranızın cebinizde kalmasını sağlayan “ev botoksu”nu öneriyor. Yapmanız gereken tek şey ise günde 2 kez “Facercise” adı verilen ve 8 dakika süren bu egzersiz programına vakit ayırmak.

Evde Botoks Egzersizleri şöyle:

evde-botoks

1-Parmaklarınızı dümdüz olacak şekilde birbirine geçirin ve alnınıza yerleştirin. İşaret parmaklarınızı iki kaşınızın ortasına gelecek şekilde aşağıya indirin ve baş parmaklarınızı iki gözünüzün yanına yerleştirin. Gözleriniz kapalı haldeyken işaret ve baş parmaklarınızı geriye doğru çekerek yüzünüzü sıkıştırın. 40 saniye tutun.

Evde-botoks-nasil-yapilir_01

2-Parmak uçlarınızı alnınızın iki yanına yerleştirin. Parmaklarınızı aşağıya doğru iterken kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın ve ters yönde bir gerginlik yaratın. 30 saniye tutun ve 3 kez tekrar edin.

Evde-botoks-nasil-yapilir_02

3-İşaret parmaklarınızı gözlerinizin altına yerleştirdikten sonra gözlerinizi kısarak yukarıya bakın. Yüzünüzü ileri, omuzlarınızı geriye doğru bastırın. 40 saniye tutun ve 3 kez tekrarlayın.

Evde-botoks-nasil-yapilir_03

4-İşaret parmaklarınızı burnun iki yanına yerleştirin ve dudaklarınız dişlerinizi kapatacak şekilde ağzınızı “O” harfi şeklinde açarak gülümsemeye çalışın. 20 kez tekrarlayın.

Evde-botoks-nasil-yapilir_04

5-Bir elinizin işaret ve baş parmağıyla burnunuzun iki yanını tutun. Diğer elinizin işaret parmağıyla burnunuzun ucuna dokunun. Bir elinizle burnunuzu aşağıya, diğeriyle yukarı doğru itin. 40 kez tekrarlayın.

Evde-botoks-nasil-yapilir_05

6-İşaret parmaklarınızı alt dudağınızın iki yanına yerleştirin. Parmaklarınızı yukarı doğru iterken ağzınızla aşağıya baskı uygulayın. 40 saniye tutun.

Evde-botoks-nasil-yapilir_06

7-Bir elinizin işaret parmağını üst dudağınıza ve diğerini de aynı noktanın üstüne yerleştirin. Ters yönde basınç uygulayın. Yanma hissedince 20 kez hızlı dairesel hareketlerle ovmaya başlayın. 2 kez tekrarlayın.

Evde-botoks-nasil-yapilir_07

8-Dudaklarınızı öne doğru çıkararak küçük bir “O” harfi yapın. İşaret parmaklarınızı dudağınızın iki yanına yerleştirin ve parmaklarınızı yavaşça burnunuza doğru itin ve çekin. 30 saniye tutun.

Evde-botoks-nasil-yapilir_08

9-Ağzınızı açın ve du dak la rı nı zı dişlerinizi kaplayacak şekilde içeri kıvırın. Ağzınızda dar bir boşluk oluşsun, ağzınızı yavaşça açın ve kapatın. 5 kez tekrarlayınız.

Evde-botoks-nasil-yapilir_09

10-Bir elinizle boynunuzu ön taraftan tutun. Başınızı sağ ve sol omzunuzu görecek şekilde yana çevirin. Ağzınızı kapalı tutmayı ve dilinizle dişlerinize baskı uygulamayı unutmayın. 30 kez tekrarlayın.

Evde-botoks-nasil-yapilir_10

1.687 kez okundu

Evde Botoks Nasıl Yapılır? Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Sosyal Medyada Takip İçin;