Moda Burada Modanbu

Cilt Tonuna Göre Saç Rengi Seçimi

30 Kasım 2013

Genellikle TV de gördüğümüz ünlülerin saç renklerini beğenir o saç renginden yaptırmak için kuaföre koşarız ama sonuç bazen hüsran olabiliyor. :( Bunun birkaç sebebi var ama en önemlisi cilt tonumuza uygun saç rengini bulamamış olmamızdır. Bir önceki yazımda cilt tonumuzu nasıl bulacağımızdan bahsetmiştim. Bugün cilt tonuna göre bize hangi saç renklerinin yakışacağını anlatacağım.

Üç çeşit cilt tonu vardır, soğuk (mavi) ton, sıcak (sarı, yeşil) ton ve nötr ton. Güzellik uzmanlarının hemen hepsi soğuk tene sahip olanların soğuk renkleri, sıcak tene sahip olanların sıcak renkleri tercih etmeleri gerektiğini söylüyorlar. Sıcak renkler kırmızı, sarı, turuncu, soğuk renkler, mavi, yeşil ve mordur. Soğuk tene sahipseniz içinde turuncunun bakırın yoğun olduğu kızılları tercih etmeyin derim. Sıcak tenler ise bu turuncuları bakırları çok daha iyi taşıyor bence.

  • Sıcak ten rengine sahipseniz, Altın, Bal, Karamel, Bakır Kızıl, Çilek sarışın, Çikolata, Zencefil, Turuncu bazlı kızıllar, Koyu kahverengi
  • Soğuk ten rengine sahipseniz, Platin, Kül sarışın, Krem Kumlu kahve, Koyu siyah, Şarap
    rengi, Açık kahve

Soğuk ten rengi nedir?
Sıcak ten rengi nedir?

Cilt tonu konusunda diğer yazımıza da göz atabilirsiniz…

5.990 kez okundu

<<önceki yazı<<
>>sonraki yazı>>

Cilt Tonuna Göre Saç Rengi Seçimi Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Sosyal Medyada Takip İçin;