Moda Burada Modanbu

Chanel Küçük siyah ceket / Elle Dergisi

26 Temmuz 2012

Küçük siyah ceketin efsane kesimi, kumaşı, kalıbı ve yarattığı etki, Chanel’in cekete sergi ithaf etmesinden biraz daha ileriye gitmiş… Moda, sinema ve tasarım dünyasının ünlü isimleri, küçük siyah ceketle yaşadıkları aşkı Corine Roitfeld’in stil editörlüğünde Tokyo’daki sergide sundular.

Sergide, Jane Birkin, Sofia Coppola, Kirsten Dunst, Yoko Ono, Elizabeth Olsen, Lauren Hutton, ve Uma Thurman gibi ünlü isimler, küçük siyah ceketleriyle birlikte Karl Lagerfeld’in objektifinin karşısına geçtiler.

Küçük siyah ceket

Lagerfeld’in saygı duruşu

Karl Lagerfeld’in yeni çıkacak kitabı The Little Black Jacket, Chanel’in alametifarikası küçük siyah cekete saygı duruşu niteliğinde.

Carina Roitfeld’le beraber hazırlanan kitapta, bu efsanevi ceketin zamansız zarifliğine atıfta bulunan yüzlerce fotoğraf yer alıyor.

Lagerfeld’in Chanel’de çalışmaya başladığı 1983 yılından beri tekrar tekrar tasarladığı bu ceket, tasarımcıya göre stil sahibi her kadının gardırobunda bulunması gerekiyor.

Karl Lagerfeld ve Carina Roitfeld’in bu cekete ithaf ettikleri kitabın 24 Mart- 15 Nisan arasında Tokyo’da bir de sergisi düzenleniyor

Ünlüler giydi, Chanel Küçük siyah ceket sergiledi


295 kez okundu

Chanel Küçük siyah ceket / Elle Dergisi Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Sosyal Medyada Takip İçin;